Triki i porady

Wielkanocne dekoracje stołu? Sprawdź inspiracje!

04.04.2022 • Przeczytasz w 5 min.

Tegoroczna Wielkanoc wreszcie będzie inna niż wszystkie. Tym razem można zgromadzić się tłumnie przy stole bez pandemicznych restrykcji. Większość rodaków z niecierpliwością czeka na kilka dni wolnego, by przeżyć ten czas w rodzinnym gronie. Tęsknota za normalnością potęguje chęć przygotowania wyjątkowych dań, które wprowadzają znakomitą atmosferę. Podejmujesz w tym roku gości? Koniecznie zadbaj o dekoracje na stół wielkanocny! Podpowiem Ci, jak uzyskać ciekawy efekt.

Dekoracje na stół wielkanocny


Niech będzie kolorowo!


Wiosna przynosi radość, pobudza do działania i napełnia życiem. Z pewnością masz coraz więcej energii, którą chcesz spożytkować w jakiś nowy sposób. To idealna pora roku na sprawdzenie swoich sił w ciekawej dyscyplinie sportowej, poszerzenie swoich umiejętności lub kompetencji. Z pierwszym tchnieniem wiosny wstępuje w Ciebie nieodgadniona siła, która objawia się szerokim uśmiechem na twarzy.


Po ponurej zimie jesteśmy spragnieni kolorów. Wykorzystaj ten fakt, wprowadzając pastelowe barwy nie tylko do swojej garderoby. Udekoruj mieszkanie w kolorach wiosny i zaplanuj wielkanocne dekoracje stołu.


Tam, gdzie klasyka łączy się z innowacją

Memorek jako dekoracja na stole wielkanocnym

Nic nie stoi na przeszkodzie, by do kolorowej zastawy stołu wprowadzić odrobinę klasycznej nuty. Proponuję Ci przygotowanie unikalnych dekoracji z użyciem wyjątkowego zestawu. Memorki to komplet wybranych przez Ciebie zdjęć wraz z ciekawymi dodatkami. W pakiecie znajdziesz m.in. aż 8 drewnianych bloczków ze specjalnym żłobieniem na zdjęcie.


Jeśli planujesz ugościć najbliższych przy rodzinnym stole, zaskocz ich Memorkami. Wskażą one miejsca, które może zająć każde z gości. To piękny i oryginalny pomysł na rozłożenie winietek. Jestem pewien, że ponadczasowe drewniane elementy znakomicie wkomponują się w świąteczną atmosferę i posłużą jako unikalne wielkanocne dekoracje stołu.

Girlanda rodzinnych wspomnień

To nie jedyny sposób na wykorzystanie Memorków przy dekorowaniu wnętrz. W zestawie znajdziesz także 3-metrowy sznurek wraz z kompletem 25 spinaczy w formie uroczych drewnianych klamerek. Możesz wybrać najfajniejsze kadry i przyczepić je do sznurka, tworząc efektowną girlandę! Całość zawieś w widocznym miejscu – tuż przy wejściu do mieszkania lub nad wielkanocnym stołem. Rodzina będzie mieć mnóstwo pretekstów do rozmów podczas wspólnego śniadania :) Jestem przekonany, że pozostaną po tym wyłącznie dobre wspomnienia.

Memorki zawieszone na ścianie z dekoracjami wielkanocnymi


Jak zrobić dekoracje na stół wielkanocny?


Możesz przygotować przepiękne dekoracje stołu na śniadanie wielkanocne bez wydawania zawrotnych sum. Swoją drogą może się to okazać dla Ciebie świetną zabawą! Oderwiesz się na chwilę od codziennych obowiązków, by poświęcić czas na tworzenie świątecznych dekoracji.


Co powiesz na słoiczki w wielkanocnym stylu? Wypełnij je kolorowymi drażetkami, a na ich szczycie ustaw czekoladowego baranka lub króliczka. Słoiczki przewiąż ozdobną wstążką i ustaw na stole. Możesz też stworzyć słodkie dekoracje, układając warstwowo czekoladowe jajeczka w różnych kolorach. Tak przygotowana wielkanocna dekoracja stołu z pewnością zrobi wrażenie na przybyłych gościach.


Efektowne drzewko z piórkami


Kolejnym pomysłem jest własnoręcznie zdobione drzewko. Do stworzenia dekoracji potrzebujesz kilku gałązek, wazon w wiosennym kolorze, a także kolorowe sztuczne piórka lub dwustronny papier ozdobny, z którego powycinasz listki o różnej wielkości i w rozmaitych kształtach.


Plastyczne prace zręcznościowe są ulubioną zabawą dzieci – możesz z powodzeniem zlecić to zadanie swoim maluchom. Wycięte elementy lub gotowe piórka przytwierdź do gałązek klejem na gorąco, a całość wstaw do wazonu. Oto lekka i artystyczna dekoracja w szwedzkim stylu, idealna na centralną część stołu.


Inną wariacją tego pomysłu jest zasianie trawy w metalowym wiaderku i włożenie w podłoże gałązek z baziami. Na ich szczycie możesz powiesić kolorowe wydmuszki, przytwierdzając je jasną wstążką. To sprawdzony trick na efektowne ozdoby świąteczne.


Inspiracje na stół wielkanocny – dekoracje pełne wdzięku


Teraz aproponuję Ci proste dekoracje na stół wielkanocny, które wykonasz błyskawicznie w domowym zaciszu. Moim pomysłem jest gniazdo, które stworzysz z ozdobnego talerza lub patery na ciasto i jajek zafarbowanych na pastelowo. Moja rada: aby uzyskać najlepszy, barwny efekt, wykorzystaj okazy o białych skorupkach.


Na paterze uformuj w kształt gniazda suchą trawę lub drobne gałązki. Możesz wykorzystać w tym celu także rafię w naturalnym kolorze. Do powstałego gniazda powkładaj pastelowe jajka. Gotowe, nic więcej nie trzeba! 

Detale na wielkanocnym stole

Skrupulatnie zaplanowane posiłki i wysprzątany dom to najważniejsze elementy nadchodzących świąt. Nie zapomnij jednak pochylić się nad szczegółami dotyczącymi stołowej zastawy. Na nich także może pojawić się ciekawy akcent. Proponuję Ci proste dekoracje stołu na święta wielkanocne, które również wykonasz w kilka chwil. Tym razem serwetka-zając, która przywita gości na talerzu.


Potrzebujesz materiałową serwetkę oraz jajko ugotowane na twardo. Serwetkę należy obwiązać wokół jajka w taki sposób, by jej rogi tworzyły uszy zajączka. Nasadę przewiąż jasną wstążeczką, a jajko – pełniące funkcję zajęczego pyszczka – możesz pomalować, dorysowując mu oczy, nosek oraz wąsy. Przygotuj tyle dekoracji, ilu spodziewasz się gości. Każdą z ozdób połóż na talerzu.

Dekoracje stołu wielkanocnego


Dekoracje stołu na śniadanie wielkanocne


Dobrze wiem, ile trudu i czasu pochłania przygotowanie świąt dla całej rodziny. Tak jak wspomniałem na początku, tym razem wszystko ma inny wymiar i na pewno znajdziesz co najmniej kilku ochotników do pomocy :)
Pamiętaj, że święta w rodzinnym gronie to okazja do utrwalania kolejnych wspomnień. Pstrykaj fotki gościom, by uwieczniać w kadrach radosne twarze. Poświęć też kilka chwil na utrwalenie wizerunku pięknie zastawionego stołu. Prawda, że dekoracje „robią robotę”? Pastelowe barwy pięknie wysuwają się na pierwszy plan i dodają uroku eleganckiej zastawie.

Teraz już tylko pora na wniesienie aromatycznych posiłków i podzielenie się zawartością koszyczka. Radosnych Świąt!
 

Doradca ds. Prezentów

Udostępnij znajomym: