InspiracjeTriki i porady

Wielkanocne dekoracje – jak ozdobić stół?

30.03.2020 • Przeczytasz w 2 min.

Wielkanocne dekoracje w domach i witrynach sklepowych oznajmiają, że zaczyna się wiosna i nadchodzą Święta Wielkiej Nocy. A jak ozdobić stół na uroczyste śniadanie i sprawić radość bliskim?
dekoracje Wielkanocne

1. Zajączkowe serwetki

Serwetki można równo złożyć i położoyć na stole, ale wcale nie musi być tak nudno! Poniżej przedstawiamy instruktarz jak w prosty sposób można zrobić z serwetki wielkanocnego jajo-zająca z uszami – po zobaczeniu takiej dekoracji, uśmiech na twarzy bliskich gwarantowany.
serwetki na Wielkanoc

2. Skorupki po jajkach

Wielkanocne dania pochłaniają wiele jaj, a dzięki wykorzystaniu skorupek możemy zrobić ekologiczne ozdoby – np. wazoniki na świeże kwiaty.

ozdoby w skorupkach

3. Kwiaty i zieleń

Okres Wielkiej Nocy kojarzy się z tym, że wszystko budzi się do życia, dlatego na stołach nie powinno zabraknąć kwiatów. Zazwyczaj kwiaty wkładamy do wazonów, ale można je również wykorzystać w inny sposób. Pojedynczy, cięty kwiat można przywiązać wstążką do serwetki i położyć na talerzu – mały, wiosenny akcent, który doda wielkiego uroku wielkanocnemu stołowi.
stół Wielkanocny

4. Girlanda wielkanocna

Kolorowe, pastelowe, czarno-białe lub w kwieciste wzory. W kształcie kurki czy też zajączką z doklejonym, miekkim, puchatym ogonkiem. Girlanda wielkanocna może ozdobić Wasz stół, okno lub dziecięcy pokój. Poniżej możecie pobrać szablon na zajączkową girlandę. Pojedynczego zająca możecie przykleić do patyczka i wetknąć go do doniczki z kwiatkiem.

girlanda z króliczkami

5. Prezenty od Zajączka

Prezenty wielkanocne nie są aż tak popularne jak te bożonarodzeniowe. Jednak są w Polsce regiony, gdzie prezent od Zajączka jest uroczną tradycją - bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować bliskim podarunek. Kolorowe kubki, magnesy ze zdjęciami, fotoobraz z zajączkiem czy też fotoalbum z Waszymi zdjęciami. prezenty od zajączka

Agata, Colorland

Udostępnij znajomym: