InspiracjeTriki i porady

Prezent dla podróżnika – poznaj 4 sprawdzone pomysły

27.04.2020 • Przeczytasz w 8 min.

Kim właściwie jest ten podróżnik? Czy to osoba, która większą część roku spędza poza domem, czy może jednak, aby zasłużyć na nobilitujące miano podróżnika, wystarczy jeden wyjazd w roku? 

My mamy naszą własną definicję, która opiera się nie na liczbach i destynacjach, ale na podejściu do zagadnienia podróżowania. Według nas bycie podróżnikiem to rodzaj postawy. Nie ma znaczenia ilość podróży, które się odbywa, ważny jest raczej sposób, w jaki się tego dokonuje. Postawa godna miana podróżnika to taka na którą składa się ciekawość rozumiana jako niezmordowana chęć eksploracji przy jednoczesnym zachowaniu szacunku do innych kultur. To sposób działania polegający na tym, że w obliczu tajemnicy jaką jest nowe miejsce czy kraj stajecie pełni otwartości, zaangażowania i chęci poznania, ale nigdy kosztem naruszania zasad społecznych obowiązujących na eksplorowanym terenie. Tak rozumiane odbywanie podróży oznacza, że na miano podróżnika zasłużyć może zarówno osoba, która przejechała całą długość Szlaku Architektury Drewnianej i cieszyła się każdym z 1202 kilometrów tego wyzwania jak i ktoś, kto zdecydował się ruszyć na wyprawę w celu zobaczenia źródeł Nilu.
upominek dla podróżnika

Bycie podróżnikiem nie oznacza bowiem – i jest to uwaga warta podkreślenia – konieczności wyjazdów w egzotyczne miejsca. Podróżnikiem równie dobrze można być w województwie podkarpackim jak i w Kostaryce. Tak uważamy. Mało tego, uważamy również, że taka postawa – pełna zaangażowania i nieskrępowanej ciekawości zasługuje na pochwałę. Bo czyż nie jest tak, że opowieści prawdziwego podróżnika różnią się znacznie od tych, opowiadanych przez ludzi, którzy nie zasłużyli na to miano? Podróżnik z prawdziwego zdarzenia wracając z swoich wojaży potrafi z pasją i przejęciem opowiadać o swoich przeżyciach – o miejscach, smakach i zapachach odwiedzonych miejsc. Opowieści podróżnika potwierdzają jego pasje i poważne podejście do tematu – podróżnik zawsze pamięta nazwy miejscowości, w których przebywał, określenia mórz, dolin i gór zostają w jego głowie na lata i podczas relacji nie ma potrzeby szukania wsparcia w Google. Słuchać opowieści prawdziwego podróżnika to przyjemność.

Jeśli więc macie szczęście i w Waszym gronie – rodzinnym bądź towarzyskim – znajduje się taka osoba to najwyższy czas pomyśleć o jakimś prezencie dla podróżnika. Warto nagradzać pasje i w ramach podziękowania za inspirujące opowieści dać podróżnikowi coś co będzie wyrazem naszej wdzięczności. Mamy kilka fajnych pomysłów na prezent dla podróżnika. Przeczytajcie i zobaczcie jak możecie sprawić radość mu radość.

Pomysł na prezent dla podróżnika – nakarm jego pasję

Prezent dla osoby podróżującej powinien być wyrazem naszego podziwu dla jego zaangażowania, ale również czymś co sam obdarowany uzna za wartościowe.

Pierwszy pomysł na prezent dla podróżnika, który Wam polecamy jest związany z naszym nowym produktem. Nadal mało kto o nim wie! Odbitki XXL – to wielkoformatowe wydruki, które zachwycają wysoką jakością odwzorowania kolorów i kształtów. Dostępne w pięciu rozmiarach, ale, że my działamy z rozmachem - od razu przejdźmy do największego formatu. To aż 70x100 cm! Wyobraźcie sobie ogromny wydruk wspomnianej wielkości, na który naniesiono mapę Polski czy świata lub ulubionej destynacji naszego podróżnika. Na wydruku zaprojektowanym z myślą o spersonalizowanym prezencie dla podróżnika można będzie za pomocą znacznika – pinezki, naklejki, chorągiewki, czy w inny sposób - pokazać miejsca, w których obdarowany już gościł. To fajna sprawa, bo wraz z upływem czasu ilość znaczników będzie przecież rosła, dając radość i satysfakcję podróżnikowi.
plakat z mapą świata

Czy to południowe Włochy, czy Bieszczady, czy też w końcu cały świat – dokonania podróżnika mogą stać się pięknym i dającym się aktualizować obrazem będącym częścią jego codzienności – zarówno jako inspiracja jak i atrakcyjna dekoracja wnętrz. Wydruk XXL z mapą będzie świetnie wyglądał w sypialni lub na poczesnym miejscu w salonie. Personalizowany prezent dla podróżnika na którym może on samodzielnie oznaczać kolejne odbyte wyprawy będzie dla niego wyjątkowym źródłem satysfakcji z dotychczas osiągniętych celów.

Serdecznie polecamy taką opcję prezentu dla podróżnika – chcecie skorzystać z tego pomysłu? Zajrzyjcie TUTAJ

STARBOOK - wyjątkowy pomysł na prezent dla podróżnika

Dla podróżników każda podróż jest jedyna w swoim rodzaju. Zdarzają się jednak wyjazdy tak niezwykłe, że wymagające wyjątkowej oprawy. Czy to z uwagi na odwiedzane miejsce, czy to z uwagi na fakt zaistniałych tam zdarzeń – spotkań, rozmów, przygód czy wykonanych zdjęć. Słowem, są podróże, których dokumentacja staje się zadaniem obowiązkowym. Jeśli z opowieści „Waszego” podróżnika wyłania się taka właśnie – nietuzinkowa, wyjątkowa i wspaniała wyprawa to wiedzcie, że czas działać. W naszej ofercie jest produkt pod nazwą Starbook – coś idealnego na opisaną okazję. To wyjątkowa fotoksiążka, której błyszczące karty i ultranowoczesna technologia wydruku oddają kolory w taki sposób, że patrząc dostaje się gęsiej skórki! Moc detalu i głębi kolorów w jednym doskonałym produkcie! Wykorzystajcie Starbook jako nośnik na zdjęcia wykonane w podróży i równocześnie stwórzcie doskonały prezent dla podróżnika. Jeśli macie dostęp do plików zaprojektujcie podróżnikowi wyjątkową fotoksiążkę. To będzie doskonały podarek, który może stać się początkiem imponującej kolekcji. Chcecie zacząć już teraz – zobaczcie naszą Starbookową ofertę TUTAJ.
prezent dla turysty

Rezultat z pewnością nie rozczaruje. Efekt, który udaje się osiągnąć wybierając Starbook jest wyjątkowy. Idealnie zatem wpisze się w nasz plan - podarowanie wspaniałego, personalizowanego prezentu dla podróżnika.
album z podróży
książka ze zdjęciami z wakacji

Odbitki – sprawdzony prezent dla podróżnika

Znakiem czasu jest tendencja do dokumentowania wielu sytuacji za pomocą aparatu. Wiemy to i cieszymy się tym trendem. Stoimy jednak na stanowisku, że przynajmniej część z tych plików zasługuje na to, aby zmienić swoją cyfrową tożsamość na bardziej materialną. Jeśli więc w Waszym gronie jest podróżnik na tyle niefrasobliwy, żeby podczas swoich niezwykłych eskapad robić mnóstwo zdjęć, a potem o nich zapominać, to warto mu pomóc. Wywołanie odbitek to wspaniały prezent dla podróżnika. Pozwala na kolejne, wielokrotne powroty do czarownych miejsc i przeżywanie wszystkich emocji po raz kolejny. Prezent dla podróżnika – odbitki – to w zasadzie prezent dla wszystkich. Posiadanie odbitek znaczenie ułatwia opowiadanie o odbytej podróży.

odbitki z wakacji
Na tym pomyśle na prezent dla podróżnika zyskają słuchacze - opowieść stanie się plastyczniejsza. To przecież dodatkowa przyjemność móc trzymać w dłoniach wywołane odbitki i cieszyć się możliwością oglądania ich z bliskimi ludźmi. Zatem czy jesteś podróżnikiem czy turystą nie zapominaj o tym, że wspaniałe opowieści, którymi dzielisz się po powrocie zyskują na jakości i wyrazistości jeśli są wsparte możliwością oglądnięcia odbitek. Naszym zdaniem odbitki to doskonały pomysł na personalizowany prezent dla podróżnika. Nie musicie się ograniczać – wywołajcie wszystko, co Waszym zdaniem ma wartość, przy okazji robiąc wspaniały prezent dla podróżnika.

Personalizowany prezent dla podróżnika - fotokubek

Jeśli podróżowanie stało się sposobem na życie dla kogoś Wam bliskiego to warto uwzględniać ten element tożsamości przy wyborze prezentów. Jeśli prezent dla podróżnika ma być udany, a my w Colorland wierzymy, że udany prezent to taki, który stworzony został z myślą o konkretnej osobie, to warto przy jego wyborze uwzględniać pasje obdarowanego. Co zatem ucieszy podróżnika, osobę, którą żyje od wyjazdu do wyjazdu, co da jej przysłowiowego kopa w trudnych okresach przejściowych? Nasz pomysł na personalizowany prezent dla podróżnika jest następujący - fotokubek z hasłem motywującym lub z wartościowym cytatem o podróżowaniu. Co myślicie o tych?

"Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich coś zupełnie innego niż to, po co się pojechało." /Nicolas Bouvier/

"Ten, kto żyje widzi dużo, ten kto podróżuje widzi więcej." /Przysłowie/

"Człowiek nie może odkryć nowych oceanów, dopóki nie znajdzie odwagi żeby stracić z oczu brzeg." /André Gide/

"Podróżować, to żyć." /Hans Christian Andersen/

"Podróżowanie uczy skromności. Widzisz, jak niewiele miejsca zajmujesz w świecie." /Gustave Flaubert/

"Kiedy załapiesz bakcyla podróżowania, nie ma na to żadnego lekarstwa. Już wiem, że będę szczęśliwie chory do końca życia." /Michael Palin/

"Inwestycja w podróże to inwestycja w siebie” – /Matthew Karsten/

"Jest jakiegoś rodzaju magiczny magnetyzm w dalekim podróżowaniu i powracaniu kompletnie odmienionym." /Kate Douglas Wiggin/

"Jeśli zrezygnujesz z jedzenia, zignorujesz zwyczaje, będziesz bać się religii i unikał ludzi, lepiej będzie dla ciebie, jeśli zostaniesz w domu." /James Michener/

"Zwiedzaj świat. To lepsze niż najpiękniejszy sen."  /Ray Bradbury/

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." /Mark Twain/

kubek dla podróżnika

Umieszczenie jednego z powyższych lub podobnych tekstów na fotokubku pozwoli stworzyć personalizowany prezent dla podróżnika, który może z łatwością pretendować do miana jego ulubionej rzeczy w kuchni. Wasz podróżnik nie będzie się z nim rozstawał, napis na kubku będzie mu bowiem przypominał o wyznaczonym celu i o tym jak jest on dla niego ważny.

A co powiecie o tym:

Podróżowanie nie zależy od ilości posiadanych pieniędzy, ale od ilości posiadanej odwagi.

Sporo prawdy jest w tych słowach! Piękną i pouczającą podróż można odbyć nawet wyjeżdżając w pobliże domu. Może i u nas chowa się wciąż nie odkryty gen podróżnika. Do zobaczenia na szlaku!

Justyna, Colorland

Udostępnij znajomym: