InspiracjeTriki i porady

Podziękowania dla gości weselnych –sprawdzone pomysły

28.05.2020 • Przeczytasz w 5 min.

Na początek trochę teorii, każdemu przyda się przypomnienie podstaw. :) Czym właściwie jest przyjęcie weselne? Jak traktować i jak nie traktować tej imprezy? Z całą pewnością nie należy myśleć o niej jak o inwestycji i rozważać przygotowania przyjęcia w kategoriach – zwróci się – nie zwróci. Nie róbcie tego – po pierwsze zapewne się nie zwróci :), po drugie bezpowrotnie pozbawicie wesele jego głównego atrybutu.

Czym jest więc wesele – wsłuchajcie się w treść wpisaną w to słowo - wesele to czas radości, to przyjęcie na którym należy być wesołym. Zatem weselmy się. Cieszmy się, że dwoje ludzi znalazło się, pokochało i postanowiło przeżyć swoją przyszłość wspólnie. Zastanówmy się, biorąc pod uwagę otaczający nas świat, jakie mieli szczęście! W związku z powyższym, dla przypomnienia, organizujesz przyjęcie weselne – ciesz się tym jak niczym dotąd, zostałeś na takie zaproszony – wesel się, pokaż Nowożeńcom, że podzielasz ich radość i czujesz dumę, że zostałeś wybrany do udziału w ich święcie!

Dla gości – wszystko i jeszcze więcej

W kwestii wesel obowiązuje wiele zasad, niektóre są niepisane, niektóre pisane, niektóre przyszły do nas z Zachodu, źródło niektórych bije w polskiej tradycji. Jedną z podstawowych weselnych wytycznych jest to, aby każdy przybyły poczuł się doceniony. Nie chodzi tu wyłącznie o ogólne zasady podejmowania gości, których podstawą jest to, że traktujemy wszystkich zaproszonych z szacunkiem, dbamy o ich potrzeby, na bieżąco eliminujemy problemy, spełniamy ich życzenia i generalnie staramy się przychylić im nieba. Weselna konwencja jest inna – bardziej wymagająca. Gościom należy się duuużo więcej. Przede wszystkim należy podziękować im za przyjście. Poznajcie sprawdzone pomysły na podziękowania dla gości weselnych. Wykorzystajcie je ciesząc się na wspaniały rezultat – satysfakcję i radość zaproszonych i obdarowanych osób.

magnes dla gości weselnych

Pomysły na podziękowania dla gości weselnych

Do dystrybucji podziękowań niech posłużą Wam miejsca przy stołach. Ta lokalizacja ma podczas wesela niebagatelne znaczenie. To rodzaj przystani dla gości na kolejnych kilka a może nawet kilkanaście godzin. Miejsce, gdzie panie zostawiają torebki z utensyliami do pudrowania noska, a panowie odwieszają marynarki. Należy więc zadbać o oprawę tego szczególnego miejsca. Nie mamy tu na myśli zastawy, ani kwiatów czy świec – to rzecz oczywista. 
Chodzi raczej o przemyślaną personalizację przestrzeni każdej zaproszonej osoby. Zatem, choć nie jest to oczywiście forma podziękowania za przybycie, raczej nasza dobra rada - przyda się karteczka z imieniem i nazwiskiem. To bardzo użyteczny drobiazg – pomoże w odnalezieniu swojego miejsca przy stole, pomoże również w przełamywaniu towarzyskich lodów. Zawarcie kilku nowych znajomości z osobami siedzącymi wokół Ciebie w bardzo krótkim czasie sprawić może, że któreś z imion uleci z pamięci. Wystarczy dyskretny rzut okiem na karteczkę z danymi i można wyratować się z opresji. Kwestie organizacyjne jednakowoż to nie wszystko. Naszym tematem są wszak podziękowania, upominki, wszelkiej maści dowody wdzięczności dla gości weselnych. Zatem do rzeczy.

Dziś w modzie jest stawianie na talerzykach własnoręcznie wykonanych, pozyskanych (lub kupionych za ciężką kasę) słoiczków z miodem, pastelowych makaroników, obleczonych żywym srebrem migdałów czy egzotycznie pachnących świeczek.

Nasz pomysł jest inny, czy lepszy? To Wasza decyzja. Jako upominki dla gości weselnych proponujemy Wam fotomagnesy lub fotokubki, które oprócz tego, że piękne są jeszcze funkcjonalne.

magnes podziękowania dla gości

Mamy jednak pewną uwagę. Drobiazg, który będzie pochodził od Pary Młodej powinien mieć uniwersalną i interesującą formę. Wiemy z doświadczenia, że magnesy i kubki o przykładowej treści: wesele Anny i Piotra wraz ze zdjęciami Młodych i datą wesela bardzo często lądują na dnie jakieś szuflady. Dlaczego? Takie upominki mogą zostać uznane, powiedzmy sobie wprost, za zbyt mało atrakcyjne. Picie z takiego fotokubka porannej kawy może wejść w nawyk mamom Nowożeńców, ale kumplom z pracy niekoniecznie. Co zatem zrobić? Czy zostać przy pomyśle obdarowania swoich weselnych gości fotomagnesami, albo fotokubkami? Jak najbardziej!

Należy jednak tak zaplanować wygląd upominków, aby powstały ładne, funkcjonalne przedmioty, które mogą zyskać miano dekoracji. To wbrew pozorom bardzo proste – wystarczy na magnesie lub kubku, zamiast Waszych zdjęć, umieścić jakieś fajne motywujące hasło lub obrazek, a na dole drobnym drukiem umieścić Wasze imiona lub datę. Zobaczcie kilka przygotowanych z myślą o Was propozycji podziękowań dla gości weselnych. Chcecie je pobrać w odpowiedniej rozdzielczości – nie ma sprawy – znajdziecie je poniżej. Możecie również skorzystać z gotowych pomysłów – zobaczcie nasze fotokubki, niektóre modele idealnie wpisują się w opinaną konwencję: /fotokubek/motywujace

podziękowania dla gości

Postarajcie się

Jeśli włożycie w przygotowania prezentów trochę wysiłku z pewnością nie zostaną one uznane za niepotrzebny gadżet. Na fotomagnes z fajnym motywującym hasłem lub ładnym obrazkiem z pewnością znajdzie miejsce na lodówce. A fotokubek z wesołym napisem może awansować do miana ulubionego kubaska. I o to w tym chodzi – planujcie dla Waszych gości coś, co się im przyda albo jest ładne.

magnes podziękowanie dla gości

Podziękowania dla gości weselnych to nie ma być sztuka dla sztuki, ale pamiątka, która będzie na tyle atrakcyjna, że Wasi goście z chęcią wygospodarują dla niej kawałek przestrzeni w swoim otoczeniu! Zwykle, w codziennym zamieszaniu nie zwrócą na te drobiazgi uwagi, ale niekiedy zdarzy się, że spojrzą na Wasz fotomagnes lub ogrzeją zmarznięte dłonie fotokubkiem otrzymanym od Was, uśmiechną się i powiedzą: ach, co to był za ślub!

upominek dla gości weselnych

Jesteśmy pewni, że, gdy skorzystacie z naszych rad podziękowania dla gości weselnych w formie magnesu lub kubka ucieszą każdego z zaproszonych. A o to przecież chodzi, że dać przybyłym na wesele osobom radość i przekazać upominek, który będzie budził wyłącznie pozytywne wspomnienia. Do dzieła!

pobierz grafiki na fotomagnesy

Justyna, Colorland

Udostępnij znajomym: