InspiracjeTriki i porady

Najlepsze aplikacje do zdjęć. Sprawdź!

14.10.2022 • Przeczytasz w 4 min.

Korzystanie ze smartfona zamiast aparatu jest dla wielu osób standardem. Użytkownicy bardzo cenią sobie ten poręczny i lekki sprzęt, który z powodzeniem zastępuje ciężką lustrzankę. Jakość zdjęć robionych telefonem jest znakomita, ale można ją jeszcze podbić. Sprawdź najlepsze aplikacje do zdjęć, dzięki którym Twoje fotografie będą wyglądać jak profesjonalne kadry.

20221014181824_2 (11).webp

Daj szansę alternatywom

Domyślne aplikacje do fotografowania są wyposażone w podstawowe funkcje, w których niestety są ograniczone możliwości. Jeśli z przykrością stwierdzasz, że to dla Ciebie za mało, skorzystaj z tego, co dają Ci inni! Lubisz bawić się ustawieniami, wyeksponować coś na zdjęciu czy stosować filtry? Mam coś idealnego :)

Colorland GO – Twoja aplikacja do wywoływania zdjęć

20221014181824_3 (9).webp

Jeśli jesteś fotograficznym maniakiem i kolekcjonujesz swoje kadry w papierowej wersji, aplikacja Colorland GO to Twój must have! To prosta w obsłudze i intuicyjna apka, dzięki której skonfigurujesz swoje fotki i przekażesz do realizacji w wybranej przez siebie formie.

Teraz bez wychodzenia z domu i bez uruchamiania komputera możesz zaprojektować własną fotoksiążkę, zestaw fotomagnesów czy wywołać zdjęcia. Wystarczy kilka kliknięć w smartfonie, inteligentny retusz zdjęć i szybkie kadrowanie. by cieszyć się znakomitej jakości efektami. Wypróbuj i pokochaj prostotę, która pozwoli Ci zatrzymać najlepsze wspomnienia w wyjątkowej formie.

Snapseed – proste edytowanie zdjęć

To narzędzie to prawdziwy sztos! Snapseed to darmowa aplikacja do zdjęć na Androida, którą możesz zainstalować poprzez Google Store lub iTunes. Jest prosta w obsłudze i zawiera przejrzysty interfejs w języku polskim. Dzięki wbudowanym funkcjom możesz między innymi poprawić balans bieli, korzystać ze zdefiniowanych filtrów lub samodzielnie utworzyć ciekawy efekt. Zdjęcie jak ze starej kliszy, efekt zabrudzenia, a może ramka lub własny tekst? Ten program do obróbki zdjęć na telefon wciągnie Cię na maxa!

Canva – aplikacja do robienia zdjęć z efektami

Nie ma nic lepszego niż efekt „WOW”. A wszyscy wiedzą, że świetny kadr potrafi wywołać furorę w mediach społecznościowych. Canva to idealna aplikacja do obróbki zdjęć. Ma wiele rozbudowanych funkcji, z których większość jest płatna, ale w darmowej wersji programu możesz zrobić naprawdę wiele!

Za pomocą tej apki możesz zmienić rozmiar zdjęć i upiększać je stylowymi efektami. Korzysta z niej szeroka społeczność, która tworzy na swoje profile nie tylko znakomite fotki, ale i plakaty czy relacje. Canva to wszystko umożliwia! To darmowa aplikacja do poprawiania jakości zdjęć, jak i świetny edytor, który oprócz perfekcyjnego efektu zapewni Ci również solidną porcję rozrywki.

Open Camera – aplikacja do przerabiania zdjęć

Jeśli szukasz programu, który sprawdzi się w fotografii mobilnej, Open Camera jest strzałem w dziesiątkę. Od lat uważana za jedną z najlepszych aplikacji wyróżnia się takimi funkcjami jak tryb seryjny, kontrola ekspozycji, obsługa głosowa, samowyzwalacz z głosowym odliczaniem czy szybka zmiana rozmiaru zapisywanego zdjęcia.

Camera MX – Twój fotograficzny asystent

Mogłoby się wydawać, że darmowe aplikacje do zdjęć mają użytkownikom do zaoferowania wyłącznie kilka podstawowych funkcji. Camera MX to program, który przełamuje ten stereotyp. Jest idealna do fotografowania i nagrywania filmów zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników sieci.

Ta apka umożliwia wykonywanie ruchomych zdjęć i ma wiele opcji artystycznej obróbki. Jeśli lubisz bawić się filtrami lub stosować nietypowe efekty, Camera MX z pewnością Cię zainteresuje.

InShot – aplikacja do robienia filmów ze zdjęć

20221014181824_4 (4).webp

Jeśli lubisz tworzyć krótkie filmiki, wykorzystując do tego zdjęcia, InShot z pewnością przypadnie Ci do gustu. To nie tylko ciekawa aplikacja do retuszu zdjęć, ale i narzędzie, za pomocą którego stworzysz ciekawy filmik. Możesz przycinać i obracać zdjęcia, a także używać jednego z wielu filtrów fotograficznych. Istnieje również opcja dodania podkładu muzycznego lub własnego tekstu.

Za pomocą tej aplikacji możesz przygotować angażujący pokaz slajdów, które z pewnością będą cieszyć się sporym zainteresowaniem w mediach społecznościowych.

Camera Zoom FX – dla doświadczonych użytkowników

Szukasz aplikacji dedykowanej zaawansowanym fotografom? Camera Zoom FX z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Ta aplikacja do robienia zdjęć jest bardzo rozbudowana i ma możliwość m.in. cyfrowej stabilizacji obrazu. Mnogość zaawansowanych funkcji sprawiła, że za korzystanie z dobrodziejstw aplikacji trzeba zapłacić. Apka kosztuje około 19 złotych, ale z pewnością zmieni Twój smartfon w profesjonalny aparat.

Aplikacje do zdjęć na iPhone

Użytkownicy smartfonów z iOS również mają do dyspozycji wiele opcji. Właściciele iPhone’ów mogą sprawdzić na przykład Focos. To bezpłatna aplikacja do wyostrzania zdjęć i rozmywania tła. Fotografię mobilną zrewolucjonizował program Halide, czyli płatna aplikacja o wielu możliwościach. Sprawdź też ProCam, Obscura czy Moment – aplikacje te zawierają szeroki wybór filtrów, które nadadzą Twoim zdjęciom nowy wymiar.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: