InspiracjeProdukty

Fotoksiążka złocona i fotoksiążka klasyczna – poznaj różnice

31.01.2024 • Przeczytasz w 3 min.

Fotoksiążki od lat cieszą się dużą popularnością. W końcu to doskonały sposób, by uwiecznić swoje wspomnienia w niepowtarzalnym stylu. W przypadku fotoksiążek klasycznych nie tylko ich wnętrzu możesz nadać osobistego charakteru. Również okładka zasługuje na uwagę, ponieważ oprócz dodania tytułowego zdjęcia, możesz wybrać szablon z eleganckim, złotym zdobieniem. Poznaj różnice między fotoksiążką klasyczną, a złoconą.

Fotoksiążka jako prezent na wiele okazji

Fotoksiążka to wyjątkowy fotoprodukt, który możesz zaprojektować na mnóstwo sposobów. Nie bez przyczyny wiele osób traktuje go jak doskonały prezent ze względu na jego personalizowany charakter. Zaletą fotoksiążki jest to, że może wyglądać dokładnie tak, jak chcesz.

W fotoksiążce możesz zaplanować każdą stronę. To Ty decydujesz o kolorach tła, wielkości i liczbie zdjęć na danej stronie, napisach i innych dodatkach. Masz również wpływ na wygląd okładki. W Colorland oferujemy jej dwa rodzaje: okładki klasyczne oraz okładki premium, czyli złocone lub z lakierem. Dziś skupmy się na fotoksiążkach złoconych.

Zdobienie na okładce – jakie wybrać?

Główna różnica między fotoksiążką złoconą, a klasyczną polega właśnie na jej okładce. W przypadku złoconej fotoksiążki wykorzystano delikatne wypukłości, które, jak sama nazwa wskazuje, pokryte są złotym kolorem. Dodają jej szyku i elegancji. Efekt ten zdecydowanie przyciąga uwagę i jest często wybierany do fotoksiążek relacjonujących ważne, nieco podniosłe wydarzenia, np. ślub czy urodziny. Fotoksiążka klasyczna nie posiada złotych zdobień, a okładkę spójną z wybranym szablonem. W obu przypadkach okładka jest twarda oraz można na niej dodać dowolne zdjęcie. W standardzie okładka fotoksiążek klasycznych jest błyszcząca, natomiast tych ze złoceniem – matowa.

20240131093127_2.webp

Jaki format fotoksiążki wybrać?

Format złoconej fotoksiążki to kolejny czynnik, który odróżnia ją od fotoksiążki klasycznej. Fotoksiążki klasyczne posiadają sześć rozmiarów kwadratowych, pionowych i poziomych. Są to: 20x20, 24x24, 30x30, format A4 (w pionie i poziomie) oraz format A3 (w poziomie). Złocenia występują tylko w formacie 24x24 cm. Nie możesz ich dodać do każdej okładki, ponieważ znajdują się tylko w określonych szablonach. Jeśli chcesz zobaczyć na jakich, wybierz na naszej stronie format 24x24 i w menu po lewej stronie zaznacz premium – ze złoceniem.

Ile kosztuje fotoksiążka?

Cena fotoksiążki uzależniona jest tak naprawdę od jej rodzaju i formatu. Na koszt wpływa również liczba stron, które zaprojektujesz. Zarówno fotoksiążka klasyczna, jak i premium może mieć od 28 do aż 160 stron. Podczas projektowania możesz zdecydować się na wybrane dodatki, np. usunięcie logo, okładkę z gąbką czy inteligentną korekcję zdjęć. Ceny fotoksiążek klasycznych zaczynają się już od 47 zł. Te ze złoceniem są nieco droższe – ich ceny zaczynają się od 69 zł przy minimalnej liczbie stron, jednak doradzam, by często zaglądać do zakładki „Promocje”. Znajdziesz tam różne rabaty, dzięki którym sprawisz sobie lub komuś radość taniej.

20240131093125_3.webp

Zaprojektuj w kilka minut

Jak zrobić fotoksiążkę? Wystarczy tylko kilka kliknięć. Wybierz format fotoksiążki, szablon, a następnie dodaj wybrane zdjęcia w naszym prostym i intuicyjnym edytorze online. Teraz zaczyna się najlepsza zabawa! Możesz dowolnie ustawiać zdjęcia, podpisywać je, dodawać kliparty. Wszystko zależy od Ciebie. Jaka jest moja rada? Zrób to od serca! W końcu tak powstają najlepsze prezenty. Jestem przekonany, że niezależnie jaką fotoksiążkę wybierzesz, Twoje wspomnienia na pewno nabiorą kolorów i ożyją.

20240131093127_Tabelka.webp

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: