InspiracjeTriki i porady

5 pomysłów na prezent na Mikołajki w pracy

21.11.2022 • Przeczytasz w 4 min.

Ostatnie dwa miesiące roku to czas przygotowań do zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia. Również w pracy wszyscy są dla siebie nad wyraz życzliwi, bardziej pomocni i chętni do firmowej integracji. A może by tak wyzwolić ducha świąt i zorganizować mikołajki w pracy? Poznaj 5 pomysłów na trafiony prezent!

Biurowe mikołajki w gronie współpracowników

Symboliczny gest obdarowywania się drobiazgami z okazji mikołajek może być wesołą tradycją w Twojej firmie. Dlaczego warto postawić właśnie na 6 grudnia? Głowy pracowników nie są jeszcze zajęte myślami o gwiazdkowych prezentach, a świąteczne przygotowania nie zdążyły nadwyrężyć domowego budżetu. Każdy z pewnością znajdzie kilkanaście złotych na drobne upominki na mikołajki dla koleżanek i kolegów z pracy.

Prezenty mikołajkowe w firmie – uwielbiana tradycja

20221121173404_2.webp

Aby czas przed świętami upłynął w serdecznej atmosferze, przygotujcie akcję wymiany prezentów. Ustalcie maksymalną kwotę podarunku i wylosujcie nazwiska osób, którym przypadną mikołajkowe niespodzianki. W dniu 6 grudnia zorganizujcie rozdanie przy słodkim poczęstunku. Szef z pewnością się nie obrazi, jeśli tego dnia zostawicie swoje obowiązki na 30 minut – zwłaszcza gdy jemu również przypadnie w prezencie mikołajkowy drobiazg.

Fotokubek – personalizowany prezent do biura

20221121173405_3.webp

Kubek z fajnym nadrukiem to zawsze dobry pomysł, dlatego na liście moich pomysłów na prezent zajął najwyższe miejsce. Fotokubek to trafiony prezent na mikołajki w pracy zarówno dla zabieganej koleżanki, jak i rozkojarzonego kumpla. Kubek dobrej kawy stawia na nogi, nieznacznie przyspiesza puls i pobudza do pracy szare komórki. Prezent można spersonalizować, aby sprawił jeszcze większą przyjemność. Nadruk wykonany ze zdjęcia, jakiś inspirujący cytat lub imię na pewno wywołają uśmiech w pracowitym dniu.

Memorki – idealny prezent dla koleżanki z pracy na mikołajki

20221121173406_4.webp

Zdjęcia w stylu polaroid utrwalone na sztywnym papierze fotograficznym? Ten zestaw to Memorki, mój drugi pomysł na szybkie mikołajkowe prezenty. Taki upominkiem sprawisz, że firmowe chwile będą należeć do tych, które zawsze się miło wspomina. Memorki to zestaw 25 stylowych odbitek, zapakowanych w tekturowe pudełko. Możesz podpisać każde ze zdjęć, dodając śmieszne powiedzonko lub motywujący cytat. Zdecyduj się na tradycyjny zestaw w pudełku lub zamów Memorki wraz z gadżetami, które pozwolą wyeksponować najciekawsze kadry. Jeśli nie wiesz, co kupić koleżance z pracy na mikołajki, Memorki doradzam!

Praktyczny fotokalendarz dla kolegi z firmy

20221121173406_5.webp

Lubisz łączyć przyjemne z pożytecznym? Ja także! Dlatego trzecie miejsce na mojej liście zajmuje fotokalendarz, który idealnie sprawdzi się jako drobiazg dla kolegów z pracy na mikołajki. Produkt można spersonalizować, dodając własne zdjęcia, teksty, a nawet oznaczać najważniejsze daty! Przyznaj, że to niezwykle praktyczny prezent. Możesz zdecydować się na kalendarz biurkowy lub ścienny, dostępny w kilku formatach.

Co jeszcze na mikołajki w pracy?

Samodzielnie zaprojektowane fotoprodukty to ciekawe i inspirujące pomysły na upominek, dlatego zawsze dobrze sprawdzą się jako drobiazgi na mikołajki w pracy. Na mojej liście TOP 5 prezentów nie mogło zabraknąć dobrej książki. Dobrej, czyli takiej, która może wpłynąć jakoś na całokształt danej osoby, wywołując refleksje lub głębokie zaciekawienie.

Może to być jakaś tematyczna książka o rozwoju osobistym, najnowszy kryminał poczytnego autora czy książka traktująca o niszowym hobby Twojego firmowego współpracownika. Grunt to trafić w gust i wywołać ten oczekiwany błysk w oczach. Czy wiesz, że książkę również możesz spersonalizować? Na stronie tytułowej wypisz osobistą dedykację, a grzbiet książki ozdób niewielką naklejką.

Tradycyjny czasoumilacz, czyli sprawdzony prezent na mikołajki do pracy

Spośród wielu propozycji wybrałem tę, która moim zdaniem zawsze sprawdzi się jako klasyk. Jeśli nadal zastanawiasz się, co kupić koledze z pracy na mikołajki, postaw na tradycyjny zestaw, składający się z kilku gatunków dobrej jakości kawy lub herbaty. Siła tych napojów przebija wszystko – zarówno o poranku, jak i tuż przed wyjściem z pracy! Paniom z kolei warto skomponować zestaw aromatycznych świec, które otulą miłym zapachem rodzinny świąteczny wieczór.

Dziel się przyjemnością

Zwyczaj wręczania upominków należy do jednego z przyjemniejszych. Kilka chwil oczekiwania na drobiazg, ta niepewność, która sprawia radość, to najpiękniejszy moment całego rytuału. Dlatego właśnie uważam, że warto przenieść ten zwyczaj do firmowego biura i uczynić z niego coroczną tradycję.

Podobają Ci się moje personalizowane pomysły na prezent na mikołajki w pracy? Każdy z nich możesz przygotować, nadając mu charakterystycznego stylu. Upominki ze zdjęciem z pewnością zrobią dobre wrażenie, podobnie jak prezenty zakupione z myślą o konkretnej osobie. Mikołajki to świetna okazja do tego, by pokazać, jak dobrze zna się daną osobę. Wykorzystaj swoją szansę i stwórz niepowtarzalny prezent, który wywoła miłe wspomnienia i pozostanie znakomitą pamiątką.

Doradca ds. Prezentów
Udostępnij znajomym: